top of page

Basında DÖNERTAŞ

Bugüne kadar yayınlanmış olan haberlerin, yeniliklerin, paylaşıldığı basın sayfamız

Post Aktüel: Başarınn adı YEMYEŞİL

Sektöründe Türkiye'nin önde gelen firmaları arasında yer alan Yemyeşil, bugün başta Avrupa ve Ortadoğu olmak üzere 56 ülkeye ihracat yapar duruma geldi. 

Mekke ve Medine'de aralarında kutsal mekanların da bulunduğu binalardaki halıların temizlenmesi için Suudi Arabistan'a da makine gönderen Yemyeşil, ülkeye yılda ortalama 9 milyon dolar döviz kazandırıyor. 

Son olarak Hindistan'a ihracata başlayan firma, siparişlerin ilk kısmını teslim etti. 

STUTTGART / 21/09/2018

post haber.jpg
şafak.jpg

Yeni Şafak: Endüstriyel Halı Yıkama Makinaları Üretimi, İhracatı ve Sektör Sorunları

Yaklaşık 17 yıl önce endüstriyel halı yıkama makineleri üzerine projeler geliştiren Ayhan Yemyeşil, İzmir'in Gaziemir ilçesinde küçük bir işletmede başlayan serüvenini başarı hikayesine dönüştürdü.

Tasarladığı makineleri günün teknolojik şartlarına uygun ve yenilikçi bir yaklaşımla tüketicinin kullanımına sunan iş adamı, geçen sürede iç pazardan ziyade hedefi olan ihracata yöneldi.

İZMİR / 18/01/2019

Daily SABAH Business: Turkish entrepreneur signs $9 million export deal

Turkish entrepreneur signed a $9 million export deal after successfully selling his specially-designed industrial carpet cleaner to 56 countries.

With his invention, Ayhan Yemyeşil, a self-made entrepreneur from Turkey's Izmir province, has paved the road to success, while contributing to the country's economy after branching out from domestic markets to sell his locally made products worldwide.

daily sabah.jpg
56.jpg

Hürriyet: Ürettiği makine 56 ülkenin  halısını yıkıyor

Hindistan'ın yaklaşık 1 milyar 300 milyon nüfusu var. Kumaş ve halı sektöründe çok önde bir ülke. Bu sektörde ileri oldukları için makine ithalatı pek yapmazlar. Firma olarak şu anda tereciye tere satmanın keyfini yaşıyoruz. İlk parti ürünümüz gitti. Şimdi ikinci partiyi hazırlıyoruz. Yaklaşık 2 ay sonra bunları da teslim edeceğiz.

Sabah, Hürriyet, Anadolu Ajans: Dönertaş Racing Team 2019-2020 Season

racing.jpg
bottom of page