OTOMATİK HALI YIKAMA MAKİNASI

Endüstriyel halı yıkama makinaları neredeyse hiç el değmeden halı temizlemeyi kolaylaştıran büyük heybetli makinalardır. Halı yıkama makinalarının ölçüleri ülkelerin evlerinde genel olarak kullanılan halıların ortalama halı eni ölçülerine göre değişir. Örneğin Türkiye’deki halı yıkama makinalarının standart ölçüleri 2.70 konveyör bant genişliğinde yani maksimum 9 metrekarelik halıları yıkayan halı yıkama makinalarıdır.

Hadi gelin şimdi beraber halı yıkama makinasında halı yıkayalım :) ;

 

Halı konveyör bant sayesinde makinanın fırça mekanizması altına doğru ilerlemeye başlar. 

-Halıya ilk temas girişteki basınçlı su ile başlar. Ardından tepsi daire şeklindeki fırçaların bağlı olduğu fırça arabası sayesinde dairesel fırçalar (her biri yanındakinin tersi yönde döner) halıya temas eder ve tamamıyle sizin karar vereceğiniz şekilde halıya baskı uygular. 

-Halı yıkama makinası aynı anda fırçaların arasında jetler ile verilen kısımdan deterjan ve halı yıkama makinasının yanında vermiş olduğumuz deterjan tankından pompa ile beraber halıya deerjan ve şampuan verilmeye başlar. 

-Dairesel fırçalardan sonra halı tekrar basınçlı su ile temas eder ve burada halının üzerindeki köpüğün dağıtılması ve halının şampuandan arındırılması amaçlanmıştır. 

-Halı yıkama makinasında bir sonraki işlem olarak da makinanın arkasındaki sıyırıcı sistem halıyı karşılamaktadır. Buda halının üzerindeki deterjan ve suyun sıyırıcı sistemin ucundaki kauçuk ile beraber sıyırır ve fazla suyu alarak hem halının durulanması sağlanır hem de kalan lekeleri görmenizi sağlar. 

-Sıyırıcı sisteminden çıkan halı makinanın en sonundaki otomatik sarma sistemi sayesinde düzgün bir şekilde hazırlanır ve halı yıkama makinasından sonraki işlem olan boru tipi halı sıkma makinasında %95 oranında suyu sıkılmak üzere hazır hale getirilir. 

-Halı yıkama makinası profesyonel ve tam sete sahip olan işletmelerde kullanılan 2. işlem makinasıdır.

-Maksimum halı eni 2 metreden 6 metreye kadar üretim yapılabilmektedir

-18/8 CrNi Krom paslanmaz çelik veya galvaniz paslanmaz çelik şasi

-4-6-8-12-20 fırçaya kadar üretim yapılabilmektedir ve istenene göre tek sıra veya çift sıra fırça ünitesi yapılabilmektedir

-Fırça sayısına eşit olarak motor ve redüktör sayısı bulunmaktadır

-Hız kontrollü konveyör bant sistemi

-Hız kontrollü sıyırıcı sistemi

-Hız kontrollü fırça ünitesi

-Otomatik halı kalınlığı ayarlayan çift baskı boruları

-Buton kumanda paneli

-Otomatik basınçlı ve buton kumandadan ayarlanabilen deterjan ve şampuan tank sistemi

-Çift silindir borulu sarma sistemi makinanın çıkış kısmında bulunmaktadır

İLETİŞİM

Home Page

PBX:  0232 281 6576

Whatsapp bilgi ve destek hattı: +90 5493434500

Çamlık caddesi No:34/1 A

Gaziemir / İZMİR

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi/Cuma: 09:00/17:00